Чим загрожує купання в сумнівних водоймах?


Літнім днем завжди приємно зануритися в прохолодну воду та сховатися від спеки. Однак найчастіше люди забувають про заходи безпеки та купаються в не призначених для цього місцях.
Чим загрожує купання в сумнівних водоймах?
У ставку розмножуються найрізноманітніші живі організми, які здатні призвести до різних захворювань. Так, якщо у людини є порізи або подряпини, то підвищується ризик захворіти лептоспірозом. Існує також ймовірність зараження криптоспоридіозом, кишковою паличкою, яку зазвичай пов'язують з харчовим отруєнням.
Через забруднену воду може передатися ентеровірусна інфекція, гельмінтні захворювання. Бувають випадки розвитку гепатиту А, який може виникнути якщо випадково ковтнути воду.
У літній період найпоширеніша небезпека, що підстерігає любителів похлюпатися у заборонених водоймах, — «сверблячка купальщика» (церкаріоз). До типових проявів захворювання відносяться свербіж і червоні пухирі на шкірі (через кілька годин після купання). Як пояснюють фахівці, збудниками цього захворювання є личинки качиних глистів, що знаходяться у воді. «Сверблячка купальщика» — неприємне захворювання, що вимагає тривалого лікування. Особливо якщо личинкам вдалося проникнути в кров і потім в легені.
За словами лікарів, людям в таких водоймах також загрожують стрептококова та стафілококова інфекції, запальні захворювання статевих органів (вагіноз, кольпіт, цервіцит), цистит, екзема.
Запобіжні заходи при купанні в незнайомих відкритих водоймах:
- уникайте ставків із зарослими берегами, місць скупчення залишків добрив і органічних забруднювачів;
- перш ніж увійти до води, уважно оглядитеся: якщо вода «цвіте» - це вірна ознака наявності в ній органічних забруднювачів і мінеральних добрив(нітратів і фосфатів), якщо вода має неприємний запах сірководню - вона перенасичена органічними покидьками і біогенними речовинами;
- огляньте околиці водойми : якщо зблизька тваринницька ферма або відстійники міської очисної системи - вода перенасичена біогенними речовинами і може бути заряджена яйцями гельмінтів;
- не купайтеся у водоймах поблизу розташування зливу міських стічних вод і стоків промислових підприємств.
         Не можна купатися і ловити рибу у відкритих водоймах із зарослими берегами і «квітучою водою», зрошувальних каналах, струмках, річках і озерах, розташованих поблизу промислових підприємств, тваринницьких ферм, сільськогосподарських угідь, міських звалищ, автомобільних доріг, місця зливу промислових і побутових каналізаційних вод.
         Купання у водоймах, забруднених стічними водами промислових підприємств, побутовими і сільськогосподарськими стічними водами, може привести до інфекційних захворювань, та  до їх збудники можуть проникнути в організм людини випадково через травну систему або немиті руки. Такі зараження можливі яйцями гельмінтів.
         Купання в зрошувальних каналах, дренажних системах, у відкритих водоймах, забруднених залишками мінеральних добрив і пестицидами, а також продуктами їх розкладання, може привести до алергічних реакцій, шкірних захворювань, захворюванням внутрішніх органів в результаті проникнення отруйних речовин в організм людини через шкірні покриви. Личинки паразитів, що живуть в кровоносній системі водоплавних птахів, потрапляють на людську шкіру, викликаючи почервоніння, висип, а через деякий час - температуру і сухий кашель.
         Якщо ви все ж вирішили викупатися в незнайомій або забрудненій водоймі:
- ні в якому разі не розтирайтеся жорстким рушником. Необхідно якнайскоріше вимити шкіру чистою водою з милом;
- не вживайте їжу на пляжах після купання у відкритих водоймах;
- купайтеся тільки у відведених для цього місцях, дозволених санітарними службами.
Висновок. При купанні в незнайомих водоймах переконаєтеся в тому, що вони не забруднені побутовими, сільськогосподарськими, промисловими і іншими відходами(поруч немає звалищ, тваринницьких ферм, стоків промислових підприємств, водойми не «цвітуть», заросли очеретами, водоростями).


Немає коментарів:

Дописати коментар